Medicalpark
Neolife
Medilife
Florence
liv-hospital
Romatem

Софія. Лікування в Туреччині

Софія, Лікування в Туреччині

У Софії спадкове захворювання - нейрофіброматоз. Практично з народження ми намагалися виключити це захворювання, але на жаль, діагноз підтвердився. У чотири роки, на свій день народження, Софійка отримала "подарунок" - посвідчення по інваліда. За розвитком пухлини стежили - постійно робили МРТ. Деякий час новоутворення не збільшується. Або збільшувалося незначно. Ми постійно консультувалися в клініках Донецька та Києва.

В основному переписували діагноз, а в рекомендаціях записували спостереження нейрохірурга, невропатолога, окуліста і т.д. Два роки тому консультувалися у Орлова - головного нейрохірурга України. У картці з'явився запис, що дитина в даний момент в оперативному втручанні не потребує. Нейрохірурги сказали, що пухлина неоперабельна, так як знаходиться дуже близько біля стовбура головного мозку. І оперувати там, все одно, що відразу вбити помилка в кращому разі загрожує паралічем, сліпотою або глухотою.

У нас не залишилося іншого виходу, крім того, що за захворюванням можна тільки спостерігати. У січні місяці помітили, що у дитини стала погано працювати рука, нога, сповільнилася мова дитина спала по 16 годин на добу і з'явилася асиметрія особи.

У лютому потрапили в нейрохірургічне відділення м.Донецька. Через чотири дні нам зробили МРТ і відзначили збільшення пухлини і наявність кісти. Виписали гормони і відправили додому. Через два тижні дитина набрав п'ять кг., І почав задихатися від зайвої ваги. Кардіолог рекомендував лікування основного захворювання, яке невиліковно.

Я вирішила терміново і без направлення їхати до Києва на консультацію. У Києві запропонували поставити шунт прибрати кісту стереотаксичних методом і взяти біопсію. У березні місяці в нейрохірургії ім. Ромаданова м.Києва зробили дві операції. Нам рекомендували звернутися в інститут раку, так як у нас пухлина доброякісна, то нам рекомендували здатися місяця через три або якщо пухлина почне поводитися агресивно. Те, що при такій пухлини людина може загинути від порушення мозкового кровообігу, показанням для лікування не вважалося.

Перший час спостерігалося деяке поліпшення загального стану. Але незабаром дитина перестала практично розмовляти, ледве ходив і практично не працював правою рукою. Ми терміново розпочали пошуки клініки за кордоном, яка б запропонувала лікування. За відгуками вибрали клініку Аджибадем - Туреччина. Зробили запит і отримали відразу два варіанти вирішення нашої проблеми.

До Туреччини довелося везти Софію поїздом і автобусом, так як ми не були впевнені в тому, що Київський шунт працює, їхали майже дві доби. Те, що біопсію взяли невдало і вся кіста на місці ми вже знали. Але і літаком побоялися летіти не даремно, шунт не працював.

Операції які були зроблені в березні в Києві, були зроблені не вдало. Перше що нам зробили в Стамбулі - це замінили шунт.

Друга операція була з видалення пухлини. Професор Мемет Озек сказав що без цієї операції у дитини шансів немає, але це навіть було новиною скоріше доброю якщо порівнювати з тим, що Київські нейрохірурги сказали що дитина приречена. На наступній день після операції, яка тривала 9:00, дитина почала розмовляти і підняв руку. Потім їй обкололи ногу ботоксом, що б їй було легше розробляти м'язи ноги.

За контрольним знімкам професор сказав, що пухлина була видалена повністю.

Назад в Україні ми вже через 4 дні після останньої операції летіли літаком. Зараз дитина повертається до життя. Вона вже гуляє на вулиці і знову читає і вчить таблицю множення. Хоча цього року вчитися вона буде вдома.

Турецькі доктора подарували Софії життя.