Medicalpark
Neolife
Medilife
Florence
liv-hospital
Romatem

Комп'ютерна томографія

Комп'ютерна томографія

Швидкі факти про КТ

  • КТ використовує дані з декількох рентгенівських знімків структур всередині тіла і перетворює їх в зображення.
  • Техніка використовує цифрову обробку геометрії для створення 3D-зображень.
  • КТ є джерелом іонізуючого випромінювання і може привести до раку.
  • КТ сканер випромінює серію вузьких пучків через тіло людини, виробляючи більше деталей, ніж стандартні однопроменеві рентгенівські промені.
  • Томограф в змозі відрізнити тканини всередині організму.
  • Контрастні барвники іноді використовуються для підвищення чіткості зображення.
  • КТ є особливо корисним для отримання детальних зображень 3D в певних частинах тіла, таких як м'які тканини, кровоносні судини, і мозок.
  • На відміну МРТ сканування, КТ використовує рентгенівські промені.
  • КТ може швидко проілюструвати пошкодження органів і так часто використовується для жертв нещасних випадків.

Що таке сканування КТ?

КТ сканер використовує цифрову обробку геометрії для створення 3-мірних (3D) зображень внутрішньої частини об'єкта. 3D зображення проводиться після отримання багатьох 2-мірних (2D) рентгенівських зображень, взятих навколо однієї осі обертання, - іншими словами, багато фотографій тієї ж області взято під різними кутами, а потім поєднуються, щоб зробити 3D зображення.

Грецьке слово Томос означає "зріз", а грецьке слова graphein означає "писати".

Хоча комп'ютерна томографія є корисним інструментом для діагностики, вона є джерелом іонізуючого випромінювання і може викликати рак.


Дізнатися про онкологічні захворювання і лікування раку можна на сторінці -http://turmed.com.ua/uk/likuvannya-raku


Як КТ працює?

КТ сканер пропускає серію вузьких пучків крізь тіло людини, рухаючись по дузі, на відміну від рентгенівського апарату, який посилає тільки один пучок випромінювання. Отримане зображення є набагато більш докладним, ніж рентгенівське зображення.

Всередині сканера КТ є рентгенівський детектор, який може побачити сотні різних рівнів щільності. Це дозволяє побачити внутрішні тканини організму. Ці дані передаються в комп'ютер, який відображає 3D зображення на екрані.

КТ і вагітність- будь-якій жінці, яка підозрює, що вона вагітна слід повідомити про це лікаря. У Великобританії Національна Служба Охорони здоров'я попереджає, що КТ не рекомендуються для вагітних жінок через ризик, що рентгенівські промені можуть нанести шкоду ненародженій дитині.

КТ і клаустрофобія- пацієнту, який страждає від клаустрофобії потрібно сказати своєму лікареві або рентгенологу заздалегідь. Пацієнт може отримати ін'єкцію заспокійливого перед скануванням.

КТ і грудне вигодовування- Матері повинні уникати годування грудьми своїх немовлят протягом приблизно 24 годин після КТ, якщо був використаний барвник. Барвник може потрапити в грудне молоко. Якщо ви годуєте грудьми, повідомте лікаря заздалегідь.


Ортопедія і травматологія

Комплексне медичне обстеження (Check-up)

Нейрохірург