Medicalpark
Neolife
Medilife
Florence
liv-hospital
Romatem

Лікування безпліддя - ЕКЗ

БезпліддяБезпліддя - це хвилююча тема для багатьох пар , які хочуть подарувати світові нове життя !!! Раніше цей діагноз відбирав у багатьох людей надію відчути радість материнства і батьківства, часто це ставало причиною того що розпадалися навіть найміцніші сім'ї. На сьогоднішній день завдяки успішному розвитку медицини в 90% випадків цю проблему можна вирішити. Провідні фахівці наших клінік допоможуть вам не тільки визначити причину безпліддя, але і запропонувати найбільш оптимальний для вас метод його лікування.

Що ж таке безпліддя і як з ним боротися?

Кожна 7-я пара у світі страждає безпліддям. Слід розрізняти первинне бесплодіе- взагалі відсутність вагітності при регулярного статевого життя подружжя, без використання контрацептивів, протягом одного року, і вторинне бесплодіе- коли у жінки в анамнезі була одна або декілька вагітностей, але в наступні роки вагітність не наступає. Безпліддя може бути як жіночим, так і чоловічим. При поєднанні жіночого і чоловічого безпліддя має місце «комбінована» форма безпліддя. У випадку, коли у чоловіка та жінки нормальні показники їхньої репродуктивної функції, однак спеціальні проби вказують на їхню несумісність, остання розглядається як особлива форма безплідного шлюбу, що вимагає спеціального підходу при визначенні тактики леченія.Также безпліддя може зустрічатися і серед цілком здорових і добре сумісних подружніх пар . Це випадки так званого неясного або нез'ясовного, або ідіопатичного безпліддя.

Причини безпліддя можуть бути наступними:

 • Трубне безпліддя - форма безпліддя пов'язана з порушенням прохідності маткових труб, тому запліднення не відбувається, або запліднена яйцеклітина не може спуститися по маткових трубах в порожнину матки. Внаслідок запальних процесів (хронічний аднексит), після перенесених захворювань, що передаються статевим шляхом, абортів, патологічних пологів, в просвіті труб можуть утворитися спайки, які перекривають просвіт труби. Крім цього, прохідність маткових труб можуть порушувати гормональні порушення. Перевірити прохідність труб можна методами: гістеросальпінгографії (у порожнину матки вводять рентген- контрастну речовину: якщо воно виливається в черевну порожнину, труби прохідні) і лапароскопії.
 • Ендокринна безплідність - форма безпліддя, при якому спостерігається відсутність або нерегулярність овуляції, відбувається порушення гормональних механізмів, що регулюють менструальний цікл.Такое безпліддя характерно для жінок з різними патологіями яєчників (синдром полікістозних яєчників, синдром резистентних яєчників , виснаження яєчників), недостатністю жовтого тіла.
 • Маточне безпліддя - ця форма виникає через вади розвитку матки (відсутність або недорозвинення матки, подвоєння, сідлоподібна матка, перегородка в порожнині матки), наявності рубців в матці, внутрішньоматкових спайок. Дуже поширений матковий інфантилізм - маленька, «дитяча» матка. Причиною цього можуть бути порушення харчування, хронічні захворювання, перенесені в дитинстві або в період статевого дозрівання, ендокринні порушення.
 • Імунологічне безпліддя . Ця форма зустрічається приблизно у 10% подружніх пар. При цьому клітини імунної системи жінки виробляють антитіла до сперматозоїдів чоловіка, тому запліднення не відбувається. Організм просто починає відторгати сперматозоїди і боротися з ними, як з вірусами. У випадку, якщо запліднення відбулося, ці антитіла в організмі жінки призводять до мимовільного аборту, токсикозу, завмерлої вагітності.
 • Чоловічий фактор . Відносна частка чоловічого безпліддя становить 40-50% .Існує близько 30 причин чоловічого безпліддя. Основні з них -це дефекти будови сперматозоїдів (відсутність, зниження рухливості, патологічні форми сперматозоїдів), порушення утворення і виділення сперми. Тому необхідно обов'язково здати сперму для проведення спермограми, хоча дуже часто чоловіки роблять помилку відмовляючись здавати сперму на аналіз, посилаючись на те, що у них збереглася потенція і/або є діти.
 • Психологічне безпліддя охоплює близько 30% всіх бездітних подружніх пар. Жінка психологічно повинна бути готова до народження малюка і квапити її не варто: інакше вона почне нервувати, тим самим, провокуючи виникнення психологічного безпліддя. Наш мозок регулює всі процеси, що відбуваються в організмі, і визначає готовність жінки до зачаття. Це так звана психосоматична зв'язок, який при «негативних установках» може завдати непоправної шкоди організму. У такому випадку вагітність сприймається як загроза для психологічного состоянія.Не зациклюватися на зачатті: таким чином, ви плекати в собі страх, що у вас може, не вийде, думайте тільки про хороше.
 • Шийного фактор безпліддя . Усередині каналу шийки матки знаходиться рідина (цервікальна слиз), яка змінюється в залежності від фази циклу і гормонального фону. Перед настанням овуляції вона має максимальну тягучість і обсяг, зберігає сперматозоїди від кислого середовища піхви. Але деяких жінок вона ж і «вбиває» їх і знерухомлює. Методом лікування шийкового фактору є проведення інсемінації (коли сперма чоловіка вводиться безпосередньо в матку в дні овуляції).
 • Абсолютне безпліддя . Ця форма безпліддя викликана відсутністю матки, яєчників, маткових труб, заращением порожнини матки, аномаліями розвитку статевих органів, крайнього ступеня гіпоплазії матки та ін.

Екстракорпоральне запліднення - ЕКЗ (IFV)

Екстрокорпоральное запліднення -ЕКЗЦей метод вперше світовій практиці був використаний 1978 для лікування повного трубного безпліддя. 25 липня в Англії народилася перша в світі дівчинка - Луїза Браун, зачаття якої відбулося поза організмом.

«Екстракорпоральне запліднення » - це найефективніший метод лікування безпліддя, технологія полягає в тому, що запліднення, тобто злиття жіночої та чоловічої статевих клітин, відбувається в лабораторії, в спеціальному інкубаторі. На сьогоднішній день серед нас живуть тисячі таких дітей. Вони абсолютно не відрізняються від малюків, народжених природним шляхом, але вони дуже бажані і «вистраждані» діти, а терплячість і віра їх батьків гідні захоплення!

Показання для ЕКЗ :

У екстракорпоральному заплідненні потребують пари з будь-якою формою безпліддя, коли альтернативні методи лікування не діють (лапароскопія, гістероскопія, стимуляція овуляції і т.д.).

Протипоказання :

 • при цукровому діабеті.
 • гіпертонічної хвороби третього і 4-го ступеня.
 • жінкам з вродженими вадами розвитку порожнини матки, при яких неможлива імплантація ембріонів або виношування вагітності,
 • при пухлини яєчників,
 • при доброякісних пухлинах матки, що вимагають оперативного лікування,
 • при будь-яких онкозахворюваннях і при гострих запальних процесах.

Які обстеження потрібно пройти?

Жінкам:

 • загальне та спеціальне гінекологічне обстеження;
 • ультразвукове дослідження органів малого таза;
 • визначення групи крові і резус-фактора;
 • клінічний аналіз крові, включаючи час згортання;
 • аналіз крові на сифіліс, ВІЛ, гепатити В і С;
 • дослідження на флору з уретри і цервікального каналу;
 • аналізи на різні інфекції.
 • дослідження стану матки та маткових труб;
 • біопсія ендометрія;
 • цитологічне дослідження мазків шийки матки;
 • гормональні аналізи крові;
 • обстеження на наявність антиспермальних та антифосфоліпідних антитіл;

Чоловікам:

 • спермограма;
 • аналіз крові на сифіліс, ВІЛ, гепатити В і С;
 • аналізи на різні інфекції.

Як відбувається процедура?

Першим етапом проведення ЕКО - «стимуляція овуляції», пацієнтка отримує гормональні препарати, які стимулюють дозрівання в яєчниках великого числа яйцеклітин. За дозріванням фолікулів спостерігають за допомогою УЗД моніторингу. Коли яйцеклітини досягають потрібного розміру, проводиться пункція яєчників і здійснюється забір яйцеклітин .Ця процедура проводиться під загальним внутрішньовенним наркозом і контролем УЗД. Якщо овуляція у жінки відбувається регулярно, можна спробувати ЕКЗ в природному циклі, тобто без стимуляції гормональними препаратами.

Другий етап - в цей же день чоловік здає сперму. Отримані чоловічі і жіночі статеві клітини обробляються, після чого до одній яйцеклітині «підсаджують» 50000 сперматозоїдів. Запліднені яйцеклітини, ростуть і розвиваються в спеціальному інкубаторі, а через 2-5 доби їх спеціальним катетером переносять у порожнину матки.

Третій етап - протягом декількох тижнів жінці «підтримують» вагітність гормональними препаратами.

Штучна інсемінація - це введення поліпшеної сперми безпосередньо в порожнину матки жінки. Показаннями до інсемінації є ситуація, коли в бездітності винен чоловік: коли насіннєва рідина містить недостатню кількість сперматозоїдів, вони мають неправильне будова та недостатню рухливість або при деяких анатомічних і фізіологічні недоліки чоловічих статевих органів. Крім цього, показанням до відбору сперматозоїдів є імунологічне безпліддя, коли в організмі жінки часто виробляються антитіла на сперму чоловіка і шєєчний фактор, коли цервікальна слиз знерухомлює сперматозоїди. Для цього спеціальними методами відбирають самі «ідеальні» сперматозоїди і очищають сперму від домішок і поміщають їх у спеціальну середу, збагачену комплексом білків і мінеральних речовин. Це дозволяє надати їм високі здібності до запліднення. Після введення сперматозоїдів весь подальший процес відбувається природним шляхом.

IVM (in vitro maturation) - дозреваніевпробірке . Це вид лікування безпліддя методом ЕКЗ, який відрізняється тим, що з яєчників жінки виходять незрілі яйцеклітини, а їх розвиток відбувається в спеціальних середовищах. Цей метод підходить для жінок з ендокринною формою безпліддя.

ІКСІ (введення сперматозоїда в цитоплазму ооцита) . Дана процедура показана при важких формах чоловічого безпліддя. При цьому під мікроскопом відбирають одиничні сперматозоїди, які відповідають усім вимогам. Після цього спеціальним мікроманіпулятором сперматозоїд підсаджують всередину яйцеклітини, практично забезпечуючи зачаття. Ефективність ІКСІ - 60-70%.

Харчування під час програми ЕКЗ :

 • Морепродукти.
 • Риба в будь-якому вигляді
 • Рибна ікра: чорна, червона, минтая, судака
 • М'ясо кролика

Сьогодні при багатьох формах чоловічого та жіночого безпліддя найефективнішим методом лікування є штучне запліднення і його варіанти - методи допоміжних репродуктивних технологій (ДРТ) .Наша завдання використати весь свій досвід, спеціальні прийоми і останні досягнення медицини для того, щоб вирішити проблему, з якою стикаються безплідні пари.

Вірте в чудеса і тоді Ваша найзаповітніша мрія здійсниться !!!