Medicalpark
Neolife
Medilife
Florence
liv-hospital
Romatem
TurMed - Лікування в Туреччині.
тел. +38 (093) 116-61-61
Україна / Київ, вул. Дмитрівська 76

Косоокість

КосоокістьКосоокість - це захворювання, при якому спостерігається неправильне положення очей, викликане неправильною роботою очних м'язів. У кожного ока є шість м'язів, які спільно забезпечують рух очей. Мозок контролює всі 12 м'язів, щоб обидва очі дивилися в правильному напрямку. Для того, щоб мозок зміг з'єднувати два зображення в одне, дуже важливо, щоб всі м'язи працювали злагоджено.

Косоокість може бути:

 1. Вродженим
 2. Викликане травмою
 3. Деякими хворобами, вторинне (більмо рогівки, катаракта, патологія склоподібного тіла та очного дна).
 4. Сходячих
 5. розходиться
 6. Горизонтальне
 7. Вертикальне
 8. Змішане косоокість.
 9. монолатеральною (право- або лівосторонній)
 10. Альтернирующий (поперемінне, переміжне).

монолатеральною косоокість є більш серйозним порушенням зору, ніж альтернуюча, оскільки в результаті постійної девіації одного ока завжди і досить швидко розвивається виражена амбліопія. Тому необхідно в процесі лікування "перевести" монолатеральна косоокість в альтернуюча. Альтернуюча косоокість характеризується тим, що поперемінно "косить" то один, то інше око. Внаслідок цього при альтернирующем косоокості майже завжди висока і однакове зір в обох очах, тому амбліопія не виникає.

Розрізняють косоокість акомодаційна, обумовлена ​​не корригированной аметропією і зникає при оптимальній корекції аметропії за допомогою окулярів. Частково акомодаційна косоглазіехарактерізуется тим, що на відміну від аккомодационного воно не повністю зникає після корекції за допомогою окулярів. Нарешті, неакомодаційній косоглазіене змінюється після корекції зору за допомогою окулярів.

У дітей косоокість обов'язково необхідно виявити якомога раніше, оскільки діти дуже легко адаптуються. Якщо виникає косоокість, мозок дитини починає отримувати дві картинки, які він не може зіставити в одну. У дитини виникає двоїння, на що його мозок швидко реагує придушенням одного зображення, щоб працювати з одним. У дуже короткий термін мозок викликає непоправне придушення зору з ока, що косить, роблячи його "ледачим" або амбліопічним. У дітей також може розвинутися нахил або поворот голови, щоб компенсувати косоокість і позбутися від двоїння. У дорослих з придбаним не в дитинстві косоокістю практично завжди присутня двоїння: пристосовність дорослого мозку обмежена.

Лікування косоокості

 • оптична корекція (окуляри, контактні лінзи)
 • підвищення гостроти зору обох очей за допомогою апаратних процедур
 • розвиток бінокулярного зору (коли два зображення, отримані очима, мозок з'єднує в одне).
 • закріплення досягнутих монокулярних і бінокулярних функцій.

Зазвичай до операції вдаються як до косметичного засобу, тому що сама по собі вона рідко відновлює бінокулярний зір. Оперативне втручання спрямоване на те, щоб посилити або послабити одну з м'язів, рушійних очне яблуко. Операції з приводу косоокості проводять пацієнтам, які з тієї чи іншої причини не пройшли лікування в дитинстві або у них з'явилася косоокість вже в дорослому віці, наприклад, в результаті травми. При косоокості зазвичай здатність нормально бачити зберігає тільки той око, яке здійснює зір. Око, відхилений в сторону, бачить з часом все гірше і гірше, його зорові функції придушуються. Тому лікування повинно починатися якомога раніше !!!