Medicalpark
Neolife
Medilife
Florence
liv-hospital
Romatem
TurMed - Лікування в Туреччині.
тел. +38 (093) 116-61-61
Україна / Київ, вул. Дмитрівська 76

Кератоконус

КератоконусКератоконус - дегенеративне НЕ запальне захворювання ока, при якій поверхня рогівки має не сферичну форму, а конічну.

Причини виникнення:

 1. вродженого дефекту
 2. розлади щитовидної залози;
 3. зменшення опірності центральних оптичних відділів рогівки дії внутрішньоочного тиску.

Це призводить до розтягування і випинання оптичних відділів.

Хвороба починається в ранньому дитинстві або у віці 15-20 років і повільно прогресує

Симптоми:

 1. викривлення обрисів предметів
 2. изломанность ліній,
 3. зниження гостроти зору.
 4. Іноді з'являється світлобоязнь.

Кератоконус - лікуванняПри прогресуванні хвороби зір значно погіршується, астигматизм посилюється і корекція зору стає неможливою. Товщина рогівки стає настільки малою, що не в змозі підтримувати баланс внутрішньоочного та атмосферного тиску, розвивається набряк рогівки. У цих випадках пацієнти потребують негайної пересадки донорської рогівки

Діагностика.

кератотопографія. Результати дослідження рогівки фіксуються у вигляді спеціальної кольорової карти рельєфу рогівки (кератотопограмми). Результати застосовуються для ранньої діагностики і спостереженням за розвитком кератоконуса. Пахіметрія. Вимірювання товщини рогівки за допомогою ультразвуку, дозволяють отримувати повну інформациюї толщінепередней і задньої поверхні рогівки з точність до 1 мікрона.

Лікування.

На початкових стадіях розвитку кератоконуса виникають легкі астигматизм і короткозорість, які можна коригувати за допомогою звичайних очок. У міру розвитку захворювання цього стає недостатньо, і єдиною можливістю компенсувати викривлення рогівки залишається застосування газопроникних контактних лінз. Лінзи стають основним засобом корекції на досить тривалий время.Хірургіческая операція стає необхідною лише в 10% випадків. В ході операції більша частина центральної області рогівки видаляється і замінюється рогівкою донора - недавно загиблого человека.Среді всіх трансплантаційних процедур операція з пересадки рогівки є найбільш успішною, до того ж рівень технології невпинно підвищується. При операції може бути застосована як загальна, так і локальна анестезія, і ви швидше за все проведете в лікарні одну - дві ночі.

Новий метод терапевтичного лікування - крос лінкінг (CCL) забезпечує:

 1. стабілізацію розвитку кератоконуса;
 2. зупинку таких процесів, як витончення і випинання рогівки;
 3. сплощення рогівки (зменшення короткозорості та астигматизму);
 4. можливість уникнути кератопластики.

Методика грунтується на зміцненні рогівки в результаті ущільнення зв'язків між її колагеновими волокнами. Суть терапії: попередньо насичена вітаміном В2 рогівка піддається 30-хвилинному ультрафіолетовому опроміненню лампою Зайлера. Після процедури на око одягається контактна лінза, що захищає рогівку після операції і зменшує дискомфорт. Лікування проводиться один раз і дає ефективний результат протягом 8-10 років. По закінченню терміну при необхідності процедуру повторюють.

Ви повинні берегти свої очі і уникати використання будь-яких речовин, що не прописаних вашим лікарем. Жінки повинні бути обережні при використанні косметики. Всім людям, страждаючим кератоконусом, потрібно використовувати спеціальні окуляри для плавання і захисні окуляри при заняттях фізичною працею або спортом.