Medicalpark
Neolife
Medilife
Florence
liv-hospital
Romatem
TurMed - Лікування в Туреччині.
тел. +38 (093) 116-61-61
Україна / Київ, вул. Дмитрівська 76

Катаракта

КатарактаКатаракта - це часткове або повне помутніння речовини або капсули кришталика, що приводить до безболісного прогресуючого зниження гостроти зору, аж до повної його втрати. Основним її ознакою є поступове погіршення зору на одному або обох очах: ​​зображення стає каламутним і розпливчастим.

У нормі кришталик ока - це "природна лінза" пропускає і заломлююча світлові промені, він прозорий, еластичний - може змінювати свою форму і фокусуватися, за рахунок чого око бачить однаково добре і зблизька, і здалека.

У результаті зміни біохімічного складу кришталика, порушення його живлення, старі клітини кришталика гинуть, він стає щільним і непрозрачним.В результаті змінюється заломлююча сила кришталика, світлові промені насилу проникають крізь нього і людина починає сприймати навколишній світ неначе через запітніле скло

Причини виникнення катаракти:

 • Стареча катаракта - з віком відбуваються зміни біохімічного та осмотичного балансу, зовнішні волокна кришталика гидратируются і стають каламутними.
 • різні шкідливі чинники - променеве, НВЧ і ультрафіолетове опромінення, токсичне отруєння нафталіном, Дінітрофенол, талієм, ртуттю, підвищена радіація;
 • травми очей (хімічні, механічні, контузіонние травми) і голови - призводять до потрапляння водянистої вологи всередину кришталика, помутніння і набухання кришталикових речовини. ;
 • при червоному вовчаку і діабеті;
 • внутрішньоутробні вади розвитку, генетична схильність;
 • Захворювання очей такі як - глаукома, короткозорість високих ступенів;
 • тривалий прийом ряду лікарський препаратів;
 • несприятлива екологічна обстановка;

Класифікація:

 1. Вторинна - виникає надалі видалення катаракти; в цьому випадку відбувається помутніння задньої капсули кришталика, традиційно оставляемой при його видаленні
 2. Вроджена
 3. Придбана
  1. Травматична катаракта
   1. Мідна (халькоз кришталика) - виникає при наявності в очному яблуці тіла, що містить мідь, і обумовлена ​​відкладенням її солей в кришталику; при офтальмоскопії спостерігають помутніння кришталика, яке нагадує квітку соняшника.
   2. Кільцеподібна катаракта (катаракта Фоссіуса) - спостережуване надалі контузії очного яблука помутніння передньої частини капсули кришталика, обумовлене відкладенням на ній часток пігменту райдужки
  2. Катаракта, що виникає на тлі супутньої патології, - діабетична, на тлі гипопаратиреоза, системних захворювань сполучної тканини, захворювань очей (глаукома, міопія, увеїт, меланома, ретинобластома), захворювань шкіри (дерматогенні), тривалого Прийому глюкокортикоїдів (кортизоновая), міотонічна - у людей з миотонической дистрофією.
 4. Старческая- дистрофічні процеси в речовині кришталика.
  1. Дірчастий - помутніння розташоване між поверхнею зрілого ядра і передньою поверхнею ембріонального ядра кришталика
  2. Молочна (морганіевой катаракта) характеризується перетворенням помутнілих коркових шарів речовини кришталика в рідину молочно-білого кольору;
  3. Чорна катаракта (катаракта Бурля) дифузне помутніння і склерозування кришталика, а потім помутніння його кортикальних шарів які стають бурого кольору аж до чорного.
  4. Ядерна катаракта характеризується дифузним гомогенним помутнінням ядра кришталика.

Симптоми катаракти:

 1. поступове зниження зору
 2. значне погіршення якості сутінкового і нічного зору;
 3. утруднення зору при яскравому світлі;
 4. погіршення здатності розпізнавати кольори;
 5. необхідність часто міняти окуляри;
 6. складності з читанням ...

З грецької «kataraktes», означає водоспад. При катаракті зір затуманюється, і людина бачить, як би крізь падаючу воду або через запітніле скло. З розвитком захворювання виникають труднощі при читанні, письмі, роботі з дрібними деталями і шиття. У міру «дозрівання» катаракти колір зіниці стає білим, все гостріше відчувається миготіння перед очима смужок, штрихів і плям, ореоли навколо предметів при яскравому світлі, світлобоязнь, двоїння зображення.

Діагностика катаракти.

На жаль, багато пацієнтів звертають увагу на здоров'я своїх очей, тільки тоді, коли воно починає їх турбувати. Основним методом діагностики катаракти є огляд очного дна при хорошому освітленні. Більш поглиблене вивчення проходить за допомогою світлової (щілинної) лампи. Біомікроскопія дозволяє офтальмологу бачити всі деталі очного яблука і детально обстежити не тільки зовнішні, але і глибоко розташовані тканинні структури ока, виміряти не тільки довжину ока, кривизну рогівки, глибину передньої камери, оцінити стан природного кришталика, але й оптимально розрахувати параметри штучного кришталика.

Лікування катаракти.

Якщо своєчасно не провести лікування, катаракта може призвести до сліпоти !!!

Самим сучасним методом видалення катаракти є "холодна" факоемульсифікація - дроблення мутного кришталика за допомогою імпульсного ультразвуку та імплантація гнучкого штучного кришталика через невеликий прокол до 2.2 мм. Шви на око не накладаються, і вже через кілька днів пацієнт може вести звичний спосіб життя. Штучний кришталик підбирається індивідуально для кожного пацієнта з урахуванням індивідуальних особливостей оптичної системи його очі. Основні етапи видалення катаракти: емульсіфікаціі і евакуація мутного кришталика з наступною імплантацією гнучкої внутрішньоочної лінзи на його місце в капсульному мешке.Местная крапельна анестезія, застосовувана в ході операції, легко переноситься пацієнтами різного віку і не надає навантаження на серцево-судинну систему. Хворий може повертатися до нормального темпу життя вже на наступний день.

інтраокулярної лінзи

Інтраокулярна лінза AcrisofReSTOR, (torikIOL) Багатофокусне, на основі дифракційного ефекту заломлення світла, що дозволяє бачити чітко як віддалені об'єкти, так і предмети з близької і середньої відстані. Інтраокулярна лінза Crystalens - імітує процес акомодації справжнього кришталика і забезпечує комфортне зір на ближньому, середньому і далекій відстані. Ідеально підходить пацієнтам з віковою далекозорістю .Факоемульсіфікація катаракти здійснюється на новітньому високотехнологічному і якісному обладнанні.

Ми готові вам запропонувати не тільки професійне видалення катаракти, але і широкий асортимент гнучких внутрішньоочних лінз, які максимально поліпшать якість зорової життя після операції.

Відкладати лікування катаракти не варто ні в якому разі! При запущеній катаракті набряклий кришталик починає займати більшу частину передньої камери ока, порушуючи відтік внутрішньоочної рідини, внаслідок чого, може виникнути серйозне ускладнення катаракти - вторинна глаукома. Це дуже небезпечно, адже без проведення хірургічного лікування зір безповоротно втрачається.