Medicalpark
Neolife
Medilife
Florence
liv-hospital
Romatem
TurMed - Лікування в Туреччині.
тел. +38 (093) 116-61-61
Україна / Київ, вул. Дмитрівська 76

Далекозорість

ДалекозорістьДалекозорість (гіперметропія) - це патологія рефракції ока, при якій зображення предметів формується за сітківкою, внаслідок якого погано видно наближені предмети.

Розрізняють:

  1. слабку гіперметропії (до +2 діоптрій) -зреніе вдалину й поблизу хороше, але можуть бути скарги на швидку стомлюваність, головний біль при значних зорових навантаженнях.
  2. середню гіперметропії (до +5 діоптрій) - зір вдалину залишається хорошим, а поблизу утруднено.
  3. сильну гіперметропії (вище +5 діоптрій) - зір поганий і вдалину, і поблизу розташованих предметів.

Причини виникнення далекозорості

Далекозорість обумовлена ​​тим, що заломлюючих середовища ока (рогова оболонка і кришталик) слабо заломлюють світло або тим, що передньо-задня вісь ока коротка. Найчастіше поєднуються обидві причини. Далекозорість зустрічається, як правило, у більшості новонароджених, але в міру росту дитини очне яблуко дещо збільшується і далекозорість, як правило, зникає. Далекозорість може викликати головні болі; в дитячому віці далекозорість може призвести до розвитку сходиться косоокості. Діти погано вчитися, швидко втомлюються, не можуть зосередитися на виконання роботи, вередує, погано сплять. Перевтома зорового апарату очі при далекозорості в першу чергу проявляється саме астенічними скаргами. Після 40-45 років у зв'язку з віковими змінами в організмі у багатьох людей починає погіршуватися переломлюються здатність кришталика, і тоді настає «стареча далекозорість» - пресбиопия, яка проявляється у прагненні людини відсовувати розглядаються предмети (книгу, газету та ін.) Подалі від очей .

Чим небезпечна далекозорість?

Далекозорість, якщо її ігнорувати, чревата такими неприємними ускладненнями як косоокість, кон'юнктивіти, амбліопія - «ледачий» око - зовні очей здоровий, але погано бачить і виправити це не вдається ні окулярами, ні контактними лінзами. Прогресування далекозорості може призвести до порушень відтоку внутрішньоочної рідини і, як наслідок, розвитку глаукоми.

Лікування далекозорості:

В даний час існує три визнаних способу корекції далекозорості це - окуляри, контактні лінзи і лазерна корекція далекозорості .