Medicalpark
Neolife
Medilife
Florence
liv-hospital
Romatem
TurMed - Лікування в Туреччині.
тел. +38 (093) 116-61-61
Україна / Київ, вул. Дмитрівська 76

Короткозорість, міопія

КороткозорістьКороткозорість, міопія - один з недоліків рефракції ока, при якій зображення предметів формується перед сітківкою, внаслідок якого погано видно віддалені предмети. Назва «короткозорість» обумовлено тим, що короткозорі зазвичай тримають розглянутий предмет близько до очей.

Від ступеня зниження гостроти зору розрізняють:

 1. слабку міопію - до 3 діоптрій
 2. середню міопію - до 6 діоптрій
 3. сильну міопію - вище 6 діоптрій

При короткозорості порушено співвідношення між оптичною силою рогівки, кришталиком і довжиною очі. Промені світла при короткозорості збираються перед сітківкою, а не на сітківці, тому в головний мозок передається розмите зображення.

Причини виникнення короткозорості:

 1. Надмірна довжина ока (в нормі ока дорослої людини повинен бути в районі 24 мм). Збільшення довжини очі на 1 мм, погіршує зір приблизно на 1 діоптрію.
 2. Занадто сильна заломлююча сила двох основних елементів в оптичній структурі очі - кришталика і рогівки.
 3. Спадкові фактори -визначають ряд дефектів у синтезі білка сполучної тканини (колагену), необхідного для будови оболонки ока склери. Коли обоє батьків короткозорі, у половини дітей короткозорість з'являється до 18 років.
 4. Недолік у раціоні харчування різних мікроелементів - Zn, Mn, Cu, Cr, які необхідні для синтезу склери, сприяє прогресуванню короткозорості.
 5. Перенапруження очей - зорові навантаження на близькій відстані, погане освітлення робочого місця, неправильна посадка при читанні і листі, тривалий перегляд телевізора і багатогодинна робота за комп'ютером.
 6. Неправильна корекція - відсутність корекції зору при першій появі короткозорості веде до подальшого перенапруження органів зору і сприяє прогресуванню короткозорості, а іноді розвитку амбліопії -сіндрома ледачого ока, косоокості. Не вірно підібрані окуляри або контактні лінзи також провокує перенапруження м'яза ока, і сприяти збільшенню короткозорості.

За ступенем прогресування короткозорість поділяють на стаціонарну і прогресуючу. Прогресування короткозорості особливо в дитячому та юнацькому віці часто пов'язано із зростанням очі дитини, при якому збільшення ступеня міопії відбувається в рік на одну і більше діоптрій. Міопія найбільш інтенсивно прогресує в період найбільш інтенсивних зорових навантажень, особливо у дітей в шкільні роки. Людям, страждаючим міопією протипоказана робота, пов'язана з перенапруженням органів зору - (ювеліри, збирачі електронної техніки), з підйомом тягарів, нахилами а також заняття спортом, що тягнуть різке струс тіла, наприклад, стрибки, бокс, важка атлетика, так як це може призвести до відшарування сітківки і навіть сліпоти.

Лікування короткозорості:

До консервативним методів лікування відноситься - підбір окулярів і контактних лінз, фізіотерапевтичні процедури: електростимуляція м'язів ока, магнітотерапія, лазеротерапія, інфразвуковий масаж, курси очної гімнастики. Окуляри або контактні лінзи підбирають індивідуально залежно від гостроти зору і супутніх захворювань.

Крім того, що окуляри коректують зір і є красивим аксесуаром, вони мають ряд недоліків:

 • обмежують бічний зір і просторове сприйняття;
 • заважають займатися спортом або просто активної фізичної діяльністю;
 • постійно забруднюються і пітніють;
 • сповзають з перенісся.

Контактні лінзи для корекції короткозорості є більш підходящим варіантом для людей які ведуть активний спосіб життя. Тим не менш, вони теж мають свої недоліки:

 • не всі можуть звикнути до стороннього об'єкта в оцi;
 • іноді вони викликають роздратування;
 • можуть сприяти занесенню інфекції.

Сучасна хірургія здатна зменшити або повністю усунути короткозорість. Найбільш часто такі операції робляться за допомогою спеціальних ексимерних лазерів. Під час операції лазер видаляє найтонший шар тканини рогівки, і їй надається форма «природною лінзи», з індивідуальними для кожного пацієнта параметрами.

Основні методи хірургічного лікування короткозорості:

 1. Рефракционная заміна кришталика (ленсектомія);
 2. Кератопластика (пластика рогівки).

ленсектоміі -застосовується для лікування короткозорості дуже високого ступеня, поєднується з приміщенням всередину очі штучного кришталика - інтраокулярної лінзи необхідної оптичної сили. Для проведення операції з рефракційної заміни кришталика використовується багатопрофільна офтальмохірургічних система. Вона дозволяє проводити операції протягом 15-20 хвилин.

Кератопластика (пластика рогівки), виправлення зору відбувається за рахунок зміни форми рогівки, завдяки пересадці трансплантанта (зазвичай це певні верстви донорської рогівки).