Medicalpark
Neolife
Medilife
Florence
liv-hospital
Romatem
TurMed - Лікування в Туреччині.
тел. +38 (093) 116-61-61
Україна / Київ, вул. Дмитрівська 76

Лікування раку шийки матки

Рак шийки маткиРак шийки матки - бич сучасних жінок - злоякісна пухлина, яка за даними медичної статистики серед онкологічних захворювань, займає четверте місце (після раку шлунка, шкіри та молочних залоз).

Найчастіше пухлина виникає у жінок, які:

  • рано (до 16 років) почали вести статеве життя;
  • перенесли ранню вагітність і ранні перші пологи (до 16 років);
  • ведуть безладне статеве життя;
  • зробили багато абортів;
  • страждають запальними та венеричними захворюваннями;
  • багато курять;
  • тривалий час приймають гормональні контрацептиви;
  • страждають порушенням імунітету.

Між раком шийки матки і такими вірусними інфекціями, як генітальний герпес і папіломавірус, існує прямий зв'язок (Humanpapillomavirus - HPV) виявляється у 95% хворих на рак. А у жінок, інфікованих обома вірусами, шанс отримати рак шийки матки збільшується в 2-3 рази в порівнянні зі здоровими. Таким чином, рак шийки матки має тенденцію передаватися статевим шляхом.

Діагностика

Дослідження піхви, огляду шийки матки за допомогою гінекологічних дзеркал і кольпоскопії (дослідження, що проводиться за допомогою спеціального оптичного приладу кольпоскопа) лікар визначає стан шийки матки, наявність на ній новоутворень. При дослідженні може виконуватися біопсія - взяття шматочка тканин для подальшого гістологічного дослідження. Якщо підозра гінеколога підтвердиться, пацієнтку направляють на консультацію до онколога.

Для виявлення раку шийки матки на ранніх стадіях існує спеціальний тест-цитологічне дослідження мазка з поверхні шийки матки », Його рекомендується регулярно (хоча б раз на 2 роки) проходити кожній жінці після 40 років.У деяких випадках лікар може призначити УЗД. Допомогою КТ-сканування і магнітно-резонансної томографії черевної порожнини і тазових органів можна визначити розмір і локалізацію ракового ураження, а також встановити, порушено чи місцеві лімфатичні вузли.

Лікування

Лікування раку шийки матки комбіноване і включає операцію, хіміотерапію та променеву терапію. У ході хірургічної операції може проводитися видалення пухлини з частиною шийки матки, видалення пухлини разом з шийкою матки, а іноді і з самою маткою. Нерідко операцію доповнюють видаленням лімфатичних вузлів малого тазу (якщо туди встигли Наживо ракові клітини). Питання про видалення яєчників вирішується, як правило, індивідуально (на ранній стадії раку в молодих жінок яєчники можливо зберегти).

Після операції у разі необхідності пацієнткам призначають променеву терапію. Успіх лікування раку шийки матки залежить від віку пацієнтки, правильності підбору терапії, а головне, від діагностики захворювання на ранній стадії. Коли рак шийки матки виявляють на ранній стадії, прогноз дуже сприятливий і хвороба вдається вилікувати одними хірургічними методами.