Medicalpark
Neolife
Medilife
Florence
liv-hospital
Romatem
TurMed - Лікування в Туреччині.
тел. +38 (093) 116-61-61
Україна / Київ, вул. Дмитрівська 76

Лікування раку молочної залози

Рак молочної залозиРак молочної залози - це злоякісна пухлина желеозістой тканини молочної залози, яка посідає перше місце серед усіх злоякісних новоутворень у жінок і має виражену тенденцію до зростання.

Причини раку молочної залози

Рак розвивається на тлі так передпухлинних захворювань: мастопатії і фіброаденоми. Мастопатія - патологічний стан молочної залози, обумовлене розладом гормональної регуляції. При мастопатії в молочних залозах з'являються пухлиноподібні вузлики, які трохи щільніше тканини молочної залози, беспокоітболезненость в області грудей, також можуть бути виділення із сосків. Особливо помітні вони (поряд з посиленням больових відчуттів) в передменструальному періоді, а після місячних знову зменшуються аж до повного зникнення. У дівчат, молодих жінок можуть виникати вузлові утворення доброякісного характеру - фіброаденоми. Це чітко відмежовані щільні округлі вузлики з гладкою поверхнею. Вони вільно зміщуються в тканині молочної залози, іноді бувають множинними.

Діагностика

Діагностика раку молочної залози здійснюється за допомогою самообстеження, обстеження фахівцем (фізикальне обстеження) і біопсії, мамографії (рентгенівське обстеження залози).

Лікування

Лікування раку молочної залози може включати хірургічне видалення частини або всієї залози, хіміотерапію, променеву терапію. Вибір лікування залежить отразмер первинної пухлини, стан регіонарних лімфатичних вузлів, наявність віддалених метастазів, ступеня диференціювання, рецепторний статус. Хіміотерапія останнім часом стає все більш прицільної і пов'язаної не тільки з морфологічними, але й генетичними особливостями ракових клітин. Найсучасніше напрямок в лікуванні, це саме target-терапія, яка враховує цитогенетичний статус пацієнта, а також дає можливість підвищення якості лікування на тлі зниження можливих ускладнень.

Виявлення хвороби на ранній стадії підвищує можливості лікування:

  • мастектомія поступається місцем органосохраняющим операціями;
  • повне видалення регіонарних лімфатичних вузлів стає необхідним лише при наявності метастазів у них;
  • скорочується обсяг опромінення;
  • хіміотерапія підбирається на підставі безлічі індивідуальних чинників;

У якому випадку необхідно звернутися до лікаря?

Кожній жінці рекомендується звернутися до фахівця, якщо в результаті самостійного обстеження були виявлені наступні зміни:

  • наявність ущільнень або пухлиноподібних утворень в одній або обох молочних залозах;
  • виділення з соска будь-якого характеру, не пов'язані з вагітністю або лактацією;
  • ерозії, кірочки, лусочки, виразки в області соска, ареоли;
  • безпричинно виникає деформація, набряк, збільшення або зменшення розмірів молочної залози;
  • збільшення пахвових або надключичних лімфовузлів.

Регулярне самообстеження молочних залоз, допоможе помітити підозрілі зміни, що на ранньому етапі виявлення хвороби дозволить уникнути серйозного хірургічного втручання, яке понесе за собою лише видалення вузлів, а не молочної залози в цілому.