Medicalpark
Neolife
Medilife
Florence
liv-hospital
Romatem
TurMed - Лікування в Туреччині.
тел. +38 (093) 116-61-61
Україна / Київ, вул. Дмитрівська 76

Лікування раку кишечника

Рак товстого кишечника Рак товстого кишечника (колоректальний рак) - злоякісна пухлина, яка росте із слизової оболонки, що вистилає стінки товстого кишечника. Рак товстої кишки має тенденцію до почастішання, смертність від нього збільшується. З різних відділів товстої кишки рак частіше зустрічається в прямій кишці, рідше - в сигмовидної, сліпий, печінковому і селезінковому кутах поперечної ободової кишки.

Рак товстого кишечника Рак товстого кишечника (колоректальний рак). Злоякісні новоутворення тонкого кишечника зустрічаються вкрай рідко. Розвиток раку кишечника більш характерно для літнього віку і рідко зустрічається у людей молодше сорока років, але після сорока ризик захворювання збільшується з кожним роком.

Передракові стани: - аденоми, ворсинчатая пухлина, поліпи, поліпоз кишечника, хронічний виразковий коліт, хронічні свищі прямої кишки.

Виникненню раку товстої кишки сприяють:

  1. характер харчування - переважання в раціоні м'ясних, жирних і борошняних страв, недостатній вміст продуктів рослинного походження;
  2. захворювання товстої кишки: неспецифічний виразковий, хвороба Крона, доброякісні пухлини слизової товстої кишки;
  3. спадкова схильність - сімейний аденоматознийполіпоз.
  4. часте вживання алкоголю, куріння, малорухливий спосіб життя.

Зате, вважається, що їжа містить рослинну клітковину (овочі, фрукти), вітаміни А і С, круп і злаків, а також риба і птиця перешкоджає розвитку захворювання.

Симптоми раку кишечника

Клінічні симптоми раку прямої кишки і ступінь їх прояву визначаються розмірами і локалізацією пухлини, ступенем інвазії, формою росту, а також наявністю або відсутністю метастазів. Ранніми симптомами раку товстої кишки є наявність крові і слизу в стільці, зміна звичного характеру дефекації і тенезми (несправжні позиви на дефекацію). При досягненні пухлиною значних розмірів виникають т. Н. вторинні симптоми, зумовлені звуженням просвіту кишки, до яких відносяться здуття живота, спастичні болі, нудота і блювота, а також запори, які можуть чергуватися з діареєю. На більш пізніх стадіях, при проростанні пухлиною кишкової стінки і її поширення на сусідні органи, поряд свишеперечісленнимі, з'являються й інші симптоми.

Загальні симптоми - схуднення, слабкість, зниження працездатності, стомлюваність, анемія, землистий колір обличчя і т. д. виникають лише при поширеному пухлинному процесі.

Діагностика

  1. Ірригоскопія - рентген кишечника з попередніми його наповненням контрастним речовиною за допомогою клізми;
  2. Ректороманоскопія - огляд прямої кишки за допомогою спеціального апарату (ректороманоскопа);
  3. Колоноскопія - огляд товстого кишечника за допомогою спеціального апарата - колоноскопа.

Під час ректороманоскопії або колоноскопії лікар може провести біопсію взяття маленького шматочка кишки для докладного дослідження під мікроскопом. Ця процедура практично безболісна. Виконання біопсії особливо необхідно тим пацієнтам, у яких є поліпи кишечника.

Профілактики раку товстої кишки

Необхідно включати в раціон більше овочів і фруктів, боротися з запорів, своєчасно лікувати запальні захворювання товстої кишки (коліти). Дуже важливо вчасно видаляти поліпи товстої кишки, не дати розвинутися раку кишечника.

Лікування раку кишечника

Радикальне лікування раку кишечника полягає в проведенні хірургічного втручання з видалення ураженої і прилеглих ділянок кишки і, як правило, прилеглих лімфатичних вузлів, оскільки саме в них проростають ракові клітини. Обсяг втручання залежить від локалізації пухлини, ступеня поширеності процесу, наявності або відсутності метастазів і т. Д. Завдяки досягненням в області хірургічної техніки та удосконаленні хірургічних методів, все менша кількість пацієнтів потребують накладення колостоми (виведення кишки на передню черевну стінку). У більшості випадків, два відкритих кінця кишки з'єднуються з відновленням кишкової прохідності.

Іноді, з метою знищення ракових клітин, після операції проводиться курс хіміотерапії та/або радіотерапії. При неоперабельних формах раку товстої кишки для полегшення симптомів виконуються паліативні операції, такі як накладення обхідних анастомозів або колостоми.